Bijusī Latvijas tāllēcēja Ineta Radeviča saņēmusi divu gadu diskvalifikāciju

Bijusī Latvijas tāllēcēja Ineta Radeviča saņēmusi divu gadu diskvalifikāciju, ko apstiprinājusi Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Vieglatlētikas integritātes vienība (AIU).

Kā zināms, pēc AIU veiktajiem sekundārajiem dopinga testiem pēc Londonas olimpiskajām spēlēm Radeviča atkāpās no Latvijas Vieglatlētikas federācijas prezidenta amata, savā izlasē atklājot anaboliskā steroīda oksandrolona pēdas.

2019. gada maijā viņa tika oficiāli diskvalificēta no Londonas olimpiskajām spēlēm. Tagad viņa saņēmusi divu gadu diskvalifikāciju. Pēc Londonas olimpiskajām spēlēm Radeviča startēja Dimanta līgā. Šajā ziemā viņa bija paziņojusi par aiziešanu pensijā.

Tagad viņai piemēro divu gadu aizliegumu, kas stājās spēkā 2018. gada 22. novembrī.
Radeviča savu sportistes karjeru noslēdza pēc 2012. gada Londonas olimpiskajām spēlēm, kur viņa ieguva ceturto vietu ar rezultātu 6,88 m, atpaliekot par 1 cm no trešās vietas.

Pēc šīs diskvalifikācijas 38 gadus vecās Radevičas ceturtā vieta tika atņemta par labu Krievijas sportistei Ludmilai Kolčanovai, kura sākotnēji bija sestā, bet vēlāk tika diskvalificēta arī cita Krievijas sportiste Anna Nazarova.

Tagad sagaidāms, ka sportiste nodos savu Londonas olimpisko spēļu sertifikātu.

Radevičai ir Latvijas rekords tāllēkšanā. 2010. gadā Barselonā viņa pārlēca 6,92 m tālu, nopelnot Eiropas čempiones titulu.

2017. gada sākumā pēc konkurentes diskvalifikācijas par aizliegto vielu lietošanu Radeviča kļuva par 2011. gada pasaules vicečempioni, kaut arī toreiz viņa bija ieguvusi bronzu. Viņa medaļa kļuva par Latvijas kā neatkarīgas valsts pirmo apbalvojumu pasaules čempionātos.

Kopš 2017. gada marta Radeviča veica Latvijas Vieglatlētikas asociācijas prezidenta pienākumus. Viņa atkāpās no šī amata vairākas dienas pēc skandāla atklāšanas.