Blackjack noteikumi – pats svarīgākais, kas būtu jāzina

Blackjack jeb, latviski izsakoties, blekdžeks ir kāršu spēle, kas brīnumainā kārtā nav zaudējusi savu popularitāti jau kopš 16. gadsimta, kad tā iekaroja eiropiešu sirdis, bet pēc diviem gadsimtiem jau dzīvojās arī uz amerikāņu spēļu galdiem. Brīnumaini tas liekas tāpēc, ka blackjack noteikumi pirmajā brīdī var nešķist vienkārši, bet tas ir tikai tāpēc, ka spēlei, gadsimtiem cauri ejot, ir bijušas vairākas versijas, taču pamatprincipu – acīti jeb 21– jau tas nemaina, un šis princips ir patiešām vienkāršs!

Tātad, blackjack noteikumi pašā pamatā ir gaužām vienkārši – jūsu mērķis ir izveidot kāršu kombināciju, kas ir pēc iespējas tuvāka vai vienāda ar skaitli “21”. Ideālā gadījumā jūs iegūstat 21 punktu, vienā rokā turot kārti ar vērtību “10”, bet otrā – dūzi. Blekžeka noteikumi paredz, ka dūža vērtība mainās atkarībā no jūsu vēlmēm – ja jums vajag, tad dūzis ir “1”, bet, ja ne – tad “11”. Blackjack spēlē nav nekādas nozīmes, vai kombināciju veido pīķis, ercens vai kreics – te visu izšķir tikai kāršu skaitliskā vērība.

Vēl jāpatur prātā, ka blackjack noteikumi klasiskajā versijā nav balstīti uz to, ka jums jāsacenšas ar citiem blekdžeka spēlētājiem – nē, šajā spēlē jūs interesē tikai tas, kādas kārtis ir dīlerim, jo tieši ar viņu jūs sacenšaties. Šis aspekts ir pat svarīgāks par iepriekš minēto – proti, patiesībā nav svarīgi iegūt 21 punktu, patiesībā ir svarīgi iegūt vairāk punktu nekā ir dīlerim, nepārsniedzot 21 punkta robežu. Tātad, uzvaru var atnest pat 16 punkti, ja dīlerim ir, piemēram, 15 punkti, vai vēl labāk – uzvaru var atnest pat 10 punkti, ja dīlerim nepaveicas, un viņam ir vairāk nekā 21 punkts, tātad – spēle beigusies.

Lai arī blackjack noteikumi šķiet vienkārši, pavisam atslābt arī nevajadzētu, jo atcerieties – blekdžeks nav veiksmes spēle! Te nevar vienkārši paļauties uz “iesācēja veiksmi” vai “cūkas laimi” – blackjack spēlē ir jādomā ar galvu un jābūt konkrētai stratēģijai, kā spēlēt!