$250, 000 galvenā balva 2022. gada Nagojas sieviešu maratonam

Sieviešu maratona sacensības ir ļoti populāras, un tajās katru gadu piedalās arvien vairāk dalībnieču no visas pasaules. Tiek organizētas gan nelielas sacīkstes, gan starptautiskas un pasaulē zināmas. Visi, kas ir kaut kādā veidā saistīti ar skriešanu un īpaši – ar maratonu, noteikti ir dzirdējuši par Nagojas maratonu, jo tas ir viens no prestižākajiem sieviešu maratoniem pasaulē. Gan dalība, gan uzvara šajās sacensībās tiek augstu vērtēta. Bieži vien Nagojas maratona skrējienā uzvar tās sportistes, kuras ir ieguvušas augsta līmeņa vietas arī tādās prestižās sacīkstēs, kā, piemēram, Olimpiskās spēles.

Nagojas sieviešu maratona galvenie organizatori ir pieņēmuši lēmumu un paziņojuši, ka par 2022. gada 13. martā paredzētajām 2022. gada sacensībām tiks palielināta naudas balva līdz pat $250 000, padarot Pasaules vieglatlētikas “Elite Platinum Label” sacensības par maratonu, kura galvenā balva ir vislielākā līdz šim izmaksātā balva par šāda veida sacīkstēm. Iepriekš šāda veida sacensībās galvenā balva nebija tik iespaidīga, taču sportistes motivē ne tikai galvenā balva, bet gan uzvara šādās prestižās sacīkstēs. Galvenā balva nav prioritāte, tomēr par ļaunu tā nenāk, jo tā rada papildu motivāciju dalībniecēm. Prestižās sacīkstēs milzīga galvenā balva noteikti nākamgad pievērsīs uzmanību. Jau tagad varam paredzēt, ka Nagojas maratonā nākamgad piedalīsies daudz dalībnieces no visas pasaules, kā arī šim notikumam sekos līdzi daudzi šī sporta cienītāji.

Tā kā Nagojas sieviešu maratons ir pasaules lielākais organizētais sieviešu maratons, tad šīs ir vienas no pasaules augstākā līmeņa sacīkstēm un vienīgais šāda tipa sieviešu skrējiens “Elite Platinum Label” klasē. Šīs ir elitārākās šāda veida sieviešu skriešanas sacīkstes, kurās var piedalīties dalībnieces no jebkuras valsts. Dalība Nagojas maratonā pilnīgi noteikti ir katras maratonistes sapnis.

Šī gada sacīkstes norisinājās 14. martā, kā vietējās sacensības, un tajās ar labāko laiku 2:21:51 uzvarēja Japānas skrējēja Mizuki Matsuda. Viņas tautiete Mao Ičijama izcīnīja uzvaru 2020. gada sacensību kvalifikācijas kārtā, un uzstādīja laiku 2:20:29. Šī sportiste izcīnīja augsto astoto vietu olimpiskajā maratonā, padarot viņu par labāko Japānas maratonisti. Citas šī maratona sacensību līdzšinējās uzvarētājas ir 2000. gada olimpiskā čempione Naoko Takahasi, 2004. gada olimpiskā čempione Mizuki Noguči un pasaules bronzas medaļniece Helalia Johannesa. Līmenis Nagojas sacīkstēs ir ļoti augsts, tāpēc ne katra iesācēja var piedalīties šajā maratona skrējienā. Maratona skrējiens ir interesants ar to, ka tā iznākumu nevar nemaz tik viegli paredzēt, jo, neskatoties uz dalībnieču iepriekšējām uzvarām un rezultātiem, jebkas var mainīties. Tas, ja kāda Olimpiskā čempione piedalās šajā maratonā nebūt nenozīmē, ka šī dalībniece noteikti uzvarēs, tā ka jebkurai dalībniecei ir iespēja pārsteigt gan sevi, gan skatītājus.

Nagojas naudas balvas pieaugums ir apsveicama ziņa maratona sacīkšu pasaulē. Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma 2020. gadā daudzas šāda veida skriešanas sacīkstes ir tikušas atceltas vai atliktas, un ir daudzi sportisti ir izkrituši no aprites. Taču, pateicoties organizācijas komiteju un medicīnas speciālistu atzinībai visā pasaulē, liela mēroga maratona skriešanas sacīkstes pamazām atkal atgriežas starptautiskajā kalendārā. Pandēmijas dēļ daudzi sportisti nevarēja trenēties ierastajā ritmā un piedalīties ierastajās sacīkstēs, kuras vienkārši nenotika. Maratona skrējējiem gan tas nebija tik grūti, kā citu sporta veidu pārstāvjiem, jo maratona skrējēju treniņi pārsvarā ir skriešana, ar ko varēja nodarboties arī pandēmijas apstākļos. Taču nevar apgalvot, ka šāda pasaules apstāšanās nemaz neietekmē maratona skrējējus. Tāpēc ir pozitīvi, ka 2022. gada Nagojas maratona sacīkstēs ir šī lielā naudas balva, kas būs papildu stimuls sportistēm trenēties, lai parādītu savus labākos rezultātus. Pamazām dzīve atgriežas ierastajās sliedēs gan ikdienā, gan sporta pasaulē. Gaidīsim Nagojas maratonu un pārējos sporta notikumus.